در باره ما تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی

قانون اساسی ایران   سند چشم انداز 20 ساله  سیاستهای کلی نظام   ارسال مقاله   ارتباط قوانين و مقررات     لوح بانک جامع قوانين  

پنج شنبه 10 تير 1395
جستجو در بانك جامع قوانين و مقررات: جستجو در سايت:
جستجوي پيشرفته (قوانين ومقررات /سايت)
ارتباط با ما

نام
Email
متن

حاصل جمع دو عدد 2 +10 چيست؟

پايگاه هاي ديگر
آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: 17
بازديد امروز: 787
بازديد روز قبل: 1324
بازديد هفته: 9235
بازديد ماه: 42570
بازديد کل: 5064618
آي پي: 54.166.183.124
عضو شويد

 نام

 ایمیل

اخبار>اخبار قوه قضاييه > 09/07/1391

نسخه چاپي


چهار هزار نفر از ثبت نام کنندگان براي جذب اختصاصي در آزمون قضاوت ، نخبگان دانشگاهي هستند .

عليرضا عالي پناه در نشست خبري افزود : در مدت زماني که روند جذب در آزمون قضاوت آغاز شده تکيه ما بر جذب نخبگان بوده و آمار کنوني ثبت نام کنندگان نيز حاکي از استقبال نخبگان از اين آزمون است .
وي گفت : تعدادي از آنها تحصيلات تکميلي دارند و يا داراي مدرک کارشناسي ارشد هستند که اميدواريم در آينده نزديک بتوانيم آمار تفکيکي دانشگاه ها را اعلام کنيم .
عالي پناه با بيان اينکه سعي کرديم روند ثبت نام ، نحوه شرکت در آزمون و مصاحبه را شفاف سازي کنيم گفت : مجموع مراحلي که براي جذب قضات صورت مي گيرد در اتاقي شيشه اي با حضور متخصصان و اهل فن انجام مي شود ضمن اينکه ما بر تخصصي شدن آزمون ها تاکيد داريم.
وي با بيان اينکه تخصص شرکت کنندگان را در آزمون لحاظ کرده ايم تا سطح مصاحبه براي پذيرفته شدگان در آزمون قضاوت با سطح تحصيلات آنها متناسب باشد افزود : اميدواريم حضور سازمان سنجش نيز در برگزاري آزمون جذب قضات که نخستين
بار صورت مي گيرد بتواند ثمربخش باشد .
عالي پناه گفت : از تابستان سال گذشته که روند جذب اعم از عمومي و اختصاصي در آزمون قضاوت پيگيري شده است با حدود چهار هزار نفر در مراحل مختلف يعني جذب عمومي و اختصاصي مصاحبه شده است.
وي افزود : از مجموع اين چهار هزار نفر، 1500 نفر در آزمون قضاوت سال گذشته قبول و براي مراحل بعدي به اداره کل گزينش قضات معرفي شدند که اين روند هنوز هم ادامه دارد.
رئيس مرکز جذب و آزمون قوه قضاييه در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا خواهراني که داراي مدرک تحصيلي سطح دو عمومي از حوزه هاي علميه هستند مي توانند در اين آزمون شرکت کنند گفت : در اطلاعيه اي که در سايت معاونت منتشر شده سطح دو عمومي برادران مشخص شده است و اگر خواهراني که داراي اين مدرک تحصيلي هستند ، بخواهند در اين آزمون شرکت کنند بايد به سوالاتي که متناسب با دروس سطح دو عمومي برادران تنظيم شده است ، پاسخ دهند.
وي درباره نحوه تنظيم سوالات در آزمون قضاوت سال 91 افزود : سوالات طبق روند عمومي در سازمان سنجش طراحي مي شود و سطح سوالات نيز متوسط و بالاتر است.
وي اضافه کرد : مواد امتحاني نيز پيش از اين در سايت معاونت آموزش قوه قضاييه اطلاع رساني شده و مشخص بود .
عالي پناه با بيان اينکه نخستين بار آزمون قضاوت به صورت متمرکز برگزار نخواهد شد، گفت : فقط در بعضي از استان ها از جمله تهران، قم، اصفهان، تبريز و مشهد آزمون به صورت متمرکز برگزار خواهد شد البته احتمال اضافه شدن چند شهر به اين تعداد وجود دارد .
عالي پناه درباره اينکه چه تعداد از پذيرفته شدگان خانم يا آقا خواهند بود گفت : نيازسنجي در اين باره مربوط به اداره کل کارگزيني قضايي است و دستگاه قضايي به تفکيک شهر و استان بايد مشخص کند که به چه تعداد قاضي خانم نياز دارد .
وي افزود : نتايج اين امر در حال بررسي است.پي نوشت :
واحد مرکزي خبر 9/7/1391

HyperLink
نظرکاربران

نام
پست الکترونيک

پيام شما
 

» صفحه اصلی » مشاوره حقوقی » تماس با ما » درباره ما

info@hvm.ir
Copyright © 2007 - 2016 hvm.ir